Odběr novinek [Newsletter]

Tampónový tisk

Je vhodný k potisku reklamních předmětů složitých 3D tvarů.

Více informací

OSSLxx193

ico_fotogalerie.jpgico_podklady_tisk.jpg
Základní údaje
Tamponový tisk je tiskový proces, který může přenést 2-D obraz na 3-D objekt. To se děje pomocí nepřímého hlubotiskového procesu, kdy se obraz převádí z tiskové desky (klišé) přes silikonový nosič, tzv. tampon, na potiskovanou plochu. Díky tvarové přizpůsobivosti tamponu je možné přenést obrázek z roviny klišé na povrch prakticky jakéhokoliv tvaru tzv. 3D rozměru (tj. plochý, válcový, kulový, textura, konkávní povrch, vypouklý povrch, složité úhly).
V tiskové desce (polymerické klišé) jsou fotopolymerickou cestou vytvořeny prohlubně ve tvaru tiskového motivu. Ocelovou stěrkou se do prohlubní zatře barva, která zůstává pouze v tisknutém motivu. Následně se motiv obtiskne na silikonový tampon. Z tamponu se opět přenese barva ve tvaru motivu na potiskovaný předmět. Díky velké pružnosti tamponu se barva obtisknutá na tamponu přenese do všech prohlubní a výstupků na potiskovaném materiálu.
Informace o dostupných materiálech
PVC 350 g/m2

Materiál PVC 350 g/m2 odlehčené oboustranné PVC s pevnostní textilní vložkou s UV filtrem, lakované. Průsvitné (frontlit). 

Používá se pro spodní část nafukovadel.