Odběr novinek [Newsletter]

Pískování

Pískování je technika, která se využívá pro zdobení reklamních předmětů i v mnoha dalších oblastech.

Více informací

OSSLxx194

ico_fotogalerie.jpgico_podklady_tisk.jpg
Základní údaje
Pískování je technika tryskání  předmětu specielním jemným korundovým pískem přes vyřezanou nebo fotocestou vyrobenou šablonu, která je nalepena na pískovaném předmětu. Nezakrytý motiv je bombardován jemným pískem velkou rychlostí a tímto je povrch abrazivně odebírán. Korund je minerál, který nese chemické označení oxid hlinitý. S červeným korundem – rubínem a modrým korundem – safírem jste se už jistě setkali a možná jste také zaslechli, že minerál vyniká vysokou tvrdostí. Právě proto je korundový písek pro techniku pískování ideální. V současné době se pro tyto účely vyrábí uměle. Pískovaný povrch je matný. Pískování umožňuje popis nerovných předmětů a lze aplikovat i na materiály, u kterých jiné technologie neobstály.
 
Během  procesu pískování dochází k „nesmazatelnému“ přenosu grafického návrhu na dekorovaný předmět. Pískováním lze dosáhnout až trojrozměrného efektu. Pískování má mnoho výhod. Jemné elegantní motivy jsou trvalé – neseškrábou se, nesmažou ani nesmyjí v myčce. Reklamní předměty navíc můžete nechat ozdobit velmi detailními logy nebo obrázky. Techniku lze využít pro potisk mnoha skleněných nebo kovových předmětů, jako jsou sklenice, vázy, termosky, placatky, zrcátky, půllitry nebo šampusky.
Informace o dostupných materiálech
PVC 350 g/m2

Materiál PVC 350 g/m2 odlehčené oboustranné PVC s pevnostní textilní vložkou s UV filtrem, lakované. Průsvitné (frontlit). 

Používá se pro spodní část nafukovadel.