Odběr novinek [Newsletter]

Velkoplošná tiskárna SWJ 320 S4Velkoplošná tiskárna SWJ 320 S4

Tiskárna pro přímý i nepřímý potisk sublimačními barvami. Přímý potisk - textil se přímo tiskne sublimačními barvami a následně se barvy fixují ve fixační jednotce. Nepřímý potisk - nejprve se barva natiskne na transferový papír a potom se na rotačním lise (kalanderu) nažehlí za teploty 200°C na textil. Barva z papíru vysublimuje do textilu a tím ho do hloubky obarví.

Hlavním přínosem tiskárny je možnost potisku média až do šíře 3-2 m.

 

 

Mutoh Rockhopper sublimační tiskárnaMutoh Rockhopper 160

Jedná se o sublimační tiskárnu s technologií proměnlivé velikosti tiskového bodu (Variable Dot System) a iw systémem výrazně snižujícím pruhováním, který zvyšuje vizuální kvalitu tisku a přináší dokonalejší vykreslení barevných přechodů a vyšší škálu barevných odstínů. Maximální rozlišení tiskárny je 1440 x 1440 dpi. Tiskárnu používáme k potisku celých rulí transferového papíru, ze kterého se potisk fixací v průběžném lise (kalandru) přenáší na látku. U sublimačního tisku dochází k obarvení jednotlivých vláken tkaniny. Výsledný potisk je rychlý a snadný, levný, fotorealistický, mechanicky a vodě odolný a má zvýšenou UV stabilitu. Tiskárna je vybavena speciálním odvíječem a navíječem s možností navíjení média až 100kg. Tímto způsobem lze potiskovat celé role textilu. (až 120 mb).

Mimaki JV22-160 sublimační tiskárnaMimaki JV22-160

Jedná se o sublimační tiskárnu s technologií proměnlivé velikosti tiskového bodu (Variable Dot System), která výrazně zvyšuje vizuální kvalitu tisku a přináší dokonalejší vykreslení barevných přechodů a vyšší škálu barevných odstínů. Maximální rozlišení tiskárny je 1440 x 1440 dpi. Tiskárnu používáme k potisku transferového papíru, ze kterého se potisk fixací přenáší na látku. U sublimačního tisku dochází k obarvení jednotlivých vláken tkaniny. Výsledný potisk je rychlý a snadný, levný, fotorealistický, mechanicky a vodě odolný a má zvýšenou UV stabilitu.

 

Mutoh Viper TX 160 velkoformátový tiskMutoh Viper TX 160

Jedná se o velkoformátovou tiskárnu, která je speciálně konstruovaná pro přímý potisk textilu (polyesteru). Kvalitní tisková plocha je zajištěna napínacím válcem, který vypíná látku pod tiskovými hlavami. Speciální konstrukce prostoru pod tiskovými hlavami s odvodem nadbytečného inkoustu umožňuje bezproblémový potisk řídkých látek, u nichž se inkoust dostává na rubovou stranu materiálu a za normálních okolností způsobuje nežádoucí skvrny. Tato tiskárna je vybavena speciálním odvíjecím a navíjecím zařízením textilu pro role váhy až 100kg a je doplněna o zařízení, které vyrovnává nerovnoměrné pnutí textilu při převíjení. Výsledný produkt má vynikající barvy, je UV a voděodolný. Vzhledem k tomu, že tisk není na povrchu, ale textil se obarví do hloubky, je odolný i vůči mechanickému poškození (oděru). Tato tiskárna umožňuje výškovou nastavitelnost tiskové hlavy o 4 mm a pracuje s rozlišením až 1440 dpi. Umožňuje potisk materiálu do šíře 1650 mm. V současné době tato tiskárna umožňuje potisk fluorescenčními barvami.

Fixace a zažehlování

Princip činnosti spočívá v tepelné fixaci sublimačního inkoustu natištěného na transferový papír. Na papír se motiv tiskne zrcadlově převrácený. Pomocí lisu a teploty 200 stupňů celsia se vytištěný motiv přenese na konečný materiál, který obsahuje v povrchové vrstvě nejméně 60% polyesteru. To je splněno u celé řady materiálů používaných například pro výrobu sportovních oděvů, dresů, praporů, dekoračních materiálů atd.

 • FIXAČNÍ JEDNOTKA SUBL. TISKU SR 3200 (šíře materiálu do 3200 mm)Fixace do šíře 3200 mm

  Fixace sublimační barvy přímo natištěné na speciálně připraveném textilu (Při teplotě 200 °C dochází k migraci uvolněných par barvy a tyto páry sublimují mezi rozestoupené molekuly textilu. Po vychladnutí zůstane barva přímo v mezimolekulární vazbě.)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 • Rolový lis RTR 320 Rolový lis

  Fixace sublimační barvy natištěné na tzv. transferovém papíře. (přiložením na textil a tlakem na tento textil zažehlením mezi válci při teplotě 200 stupňů C dochází k migraci uvolněných par barvy a tyto páry sublimují mezi rozestoupené molekuly textilu. Po vychladnutí zůstane barva přímo v mezimolekulární vazbě a papír zůstává téměř čistý)

 
 
 
 
 
 
 
 
 • Fixace a zažehlovánídeskový fixační lis ROJS 140 (rozměr materiálu 1400x900 mm). Na zahřátou desku na sublimační teplotu je přitisknut potištěný papír spolu s potiskovaným textilem. Tlakem a teplotou se natištěný motiv přenese na textil.

 

 

 

 

 

 • Fixace a zažehlovánítermotransferový sublimační kalandr LEMAIRE DPC 240/1600 (šíře materiálu do 1700 mm) Na zahřátý válec na sublimační teplotu je přitisknut specialním filcovým běhounem potištěný papír spolu s potiskovaným textilem. Tlakem a teplotou se natištěný motiv přenese na textil. Kalandr je vybaven speciálním odvíjecím zařízením, které umožňuje odvíjet i velké role s návinem cca 400 mb. Možnost tisku až 120m návinu textilu v jednom kuse.

 

 

 

 • Fixace a zažehlováníprůběžná fixace VELL 170 (do šířky 1700 mm) Textil potištěný metodou přímého digitálního tisku je fixován ve speciálním fixačním tunelu, který umožňuje fixovat nekonečně dlouhé náviny textilu (např. 100mb)

 

 

 

 • Ruční lis Fixace a zažehlováníruční lis na dožehlování čísel a log na již ušité oblečení.

 

 

 

 • Termotransferový sublimační kalandrtermotransferový sublimační kalandr LEMAIRE DPC 240/1600 určený pro sériovou výrobu potisku nastříhaného textilu. Na zahřátý válec na sublimační teplotu je přitisknut speciálním filcovým běhounem potištěný papír na který se pokládá nastříhaný textil. Tlakem a teplotou se natištěný motiv přenese na kusový textil.

 

Odvíjení a navíjení materiáluOdvíjecí a navíjecí zařízení

Navádění a příprava textilu do rotačního lisu. Textil se do odvíjecího a navíjecího zařízení zakládá ručně a další odvíjení a vyrovnávání již probíhá automaticky. Možnost přetáčení a rozřezávání rolí.

 

 

 

 

 

 

PosterPrintSoftware RIP pro ovládání tiskového stroje 

Odesílání dat do tiskárny začíná ihned po zahájení ripování, tj. nečeká se na vyripování celého souboru. Ripování probíhá na pozadí. Tiskový klient (tisková fronta) a modul správce práce pro efektivní správu aktuálních i dokončených tisků.

 • integrovaná správa barev pro PostScript®.
 • kompletní podpora ICC profilů v4
 • podpora pro Color Exchange Format.
 • podpora pro uživatelskou konfiguraci inkoustů.
 • uživatelsky modifikovatelné rastrování.
 • možnost provozu vícenásobného počtu tiskových klientů na jednom počítači a současný tisk na více tiskárnách (volitelně).
 • tvorba ICC profilů pro 4, 6, 8, a 12 barevnou konfiguraci pomocí ColorGPS (volitelně)
 • podpora vícejádrových procesorů

 

 

 

 

Pořízení nových technologií pro sublimační tisk bylo umožněno díky spolufinancování Evropským fondem pro regionální rozvoj a Ministerstvem průmyslu a obchodu.


Napište nám

Naše zákaznícka linka je k dispozici od 9:00 do 17:00