Odběr novinek [Newsletter]

Jak zadávat podklady pro tisk

Požadavky na přípravu a schvalování podkladů pro tisk

 • Datová media: CD, DVD, e-mail, www.uschovna.cz
 • Formát: .cdr (Corel Draw do verze 2020), .ai (Adobe Illustrator do verze CS6), .psd (Adobe Photoshop do verze CS6), .indd (InDesign do verze CS6), .pdf (Adobe Acrobat do verze 8)
 • Barevnost: CMYK


V případě zadání Pantone barev udávejte vždy požadované CMYK složení barvy. V případě nezadání CMYK složení barvu Pantone převedeme dle oficiálního převodníku Pantone a zašleme vám informaci o převodu v grafickém náhledu k odsouhlasení.
Žádné přímé barvy (všechny barvy rozseparovat do CMYK), pokud chcete sytou černou barvu, zadejte CMYK složení  (60/40/40/100).

Uložení souborů:

 • u souvislých ploch a přechodů zadat šum min. 2 obr. body!

 • loga ve vektorovém formátu (křivky), případně v hodně kvalitním rastru velikost 1 : 1 , oblečení 120 Dpi, stany, nafukovadla a velké bannery 70 Dpi

 • dokument InDesign s vloženými obrázky, vč. použitých fontů a jejich postscriptových součástí, obrázky ve formátu .tif nebo jednosouborový .eps,

 • Adobe Illustrator formát .ai nebo .eps, v případě montáže Bitmap dodat bitmapy také zvlášť, texty převedené do křivek (jinak nahrát fonty včetně jejich postscriptových součástí),

 • Adobe Photoshop .tif nebo .psd nekomprimovat.


Rozlišení dokumentů:

 • do 4 m2 při poměru dokumentu s výsledným tiskem 1:1 je optimálním rozlišením 120 Dpi (pohledová vzdálenost 1 m)

 • 4 – 8 m2 při poměru dokumentu s výsledným tiskem 1:1 je optimálním rozlišením 85 Dpi (dokumenty v poměrech 1:3 – 255 Dpi)* (pohledová vzdálenost 2 m)

 • 8 – 20 m2 při poměru dokumentu s výsledným tiskem 1:1 je optimálním rozlišením 40 Dpi (dokumenty v poměrech 1:10 – 400 Dpi)* (pohledová vzdálenost 10 m)


*příklad možného poměru dat s odpovídajícím rozlišením

Požadované rozlišení bitmap je pouze informativního charakteru, skenujte pokud možno v nejvyšším možném rozlišení při zachování absolutní ostrosti. Při tisku se používá speciální software, který je součástí Ripu a jehož interpolace je několikanásobně efektivnější než interpolace běžných SW.

Další informace:

 • soutisk vždy bez přetisku (vykrojit)

 • jakékoliv data posílaná e-mailem vždy zkomprimovat (zabalit např.: .zip, .rar)

 • písmo je potřeba převést do křivek


V případě, že podklady nebudou připraveny dle výše uvedených požadavků, budeme Vám nuceni účtovat práci spojenou s úpravou grafiky.

Umístění log a barevné řešení praporů nebo oblečení můžete zakreslit přímo do střihu, který vám po domluvě rádi zašleme. Pokud nemáte tuto možnost, rádi vám návrh zpracujeme sami, na základě vámi popsané představy, hrubého nákresu či skici.

Důležitá upozornění:

V případě nedodání výjezdu u barevných podkladů nepřebíráme odpovědnost za požadovanou kvalitu barevnosti tisku. V takovém případě odpovědnost nese klient !

Pro kontrolu správnosti zasílaných podkladů prosíme přikládejte i jpg soubor. Při zpracování a přenosu dat z různých formátů se mohou data nebo jejich část poškodit.

Po přípravě vámi zaslaných podkladů pro tisk zasíláme zpět k zadavateli náhled dat ve formátu .jpg.

Prosíme o detailní kontrolu námi zaslaného náhledu včetně textů, provedení a umístění log a další grafiky, zda souhlasí s Vámi zaslanými podklady či představou. Pokud si nejste na námi zaslaném náhledu něčím jistí, zažádejte si prosíme o detailnější náhled, případně konzultujte s grafickým oddělením.

Odsouhlasený náhled je závazný podklad pro výrobu. Pozdější reklamace grafického provedení nebudou akceptovány.

Zakázka je puštěna do tisku/výroby až po vašem odsouhlasení zaslaného náhledu. Termín dodání je závislý na tomto vzájemném odsouhlasení.

V případě nejasností kontaktujte naše grafické studio na e-mailu: grafik(@)vella.cz


Napište nám

Naše zákaznícka linka je k dispozici od 9:00 do 17:00