Odběr novinek [Newsletter]

Tampónový tiskTampónový tisk - Print Master PM 260

Tampónový poloautomat k jedno nebo vícebarevnému potiskování drobných i mírně zakřivených předmětů do velikosti tisku cca 100 x 60 mm.
Zde je tiskovou formou tzv. klišé, v jehož povrchu je do hloubky vyleptán motiv, který se má tisknout. Na klišé se zde nejprve nanese barva, která se poté stáhne planžetou. V prohlubních zůstane barvový film. U normálního tisku z hloubky by se nyní barva přímo přenesla na potiskovaný materiál, u tampónového tisku se přenos děje tamponem. Tato tisková technika je umožněna skutečností, že barva, jejíž ředidlo se na povrchu odpaří, zůstává na povrchu lepivější. Tohoto se střídavě využívá k přenosu barvy na tampon a posléze na potiskovaný předmět.
Tampónovým tiskem lze potisknout nepravidelné tvary reklamních předmětů s extrémně konvexními nebo konkávními plochami. Potiskované plochy mohou ležet hlouběji a je možné tisknout až po okraj nebo do prohlubní.

PískováníPískování

Pískování je technika, která se využívá pro zdobení reklamních předmětů i v mnoha dalších oblastech jako je strojírenství, stavebnictví, automobilový průmysl, zdravotnictví nebo umělecká tvorba. Jde o jednu z nejrozšířenějších technik úpravy dřeva, kovů, betonu, obkladových desek nebo skla. Jak vlastně pískování funguje? Pískování je technika tryskání předmětu specielním jemným korundovým pískem přes vyřezanou nebo fotocestou vyrobenou šablonu, která je nalepena na pískovaném předmětu. Nezakrytý motiv je bombardován jemným pískem velkou rychlostí a tímto je povrch abrazivně odebírán. Korund je minerál, který nese chemické označení oxid hlinitý. S červeným korundem – rubínem a modrým korundem – safírem jste se už jistě setkali a možná jste také zaslechli, že minerál vyniká vysokou tvrdostí. Právě proto je korundový písek pro techniku pískování ideální. V současné době se pro tyto účely vyrábí uměle.Pískovaný povrch je matný.
Pískování umožňuje popis nerovných předmětů a lze aplikovat i na materiály, u kterých jiné technologie neobstály. Během procesu pískování dochází k „nesmazatelnému" přenosu grafického návrhu na dekorovaný předmět. Pískováním lze dosáhnout až trojrozměrného efektu. Pískování má mnoho výhod. Jemné elegantní motivy jsou trvalé – neseškrábou se, nesmažou ani nesmyjí v myčce. Reklamní předměty navíc můžete nechat ozdobit velmi detailními logy nebo obrázky. Techniku lze využít pro potisk mnoha skleněných nebo kovových předmětů, jako jsou sklenice, vázy, termosky, placatky, zrcátky, půllitry nebo šampusky.


Napište nám

Naše zákaznícka linka je k dispozici od 9:00 do 17:00